O nás

Jmenuji se Oldřich Jelínek a aktivně se věnuji kynologii již 20 let. Jsem instruktorem ve sportovní kynologii, figurantem 2.třídy.

Vše začalo v základní kynologické organizaci v Litoměřicích v roce 1990. Měl to být německý ovčák, ale nebylo to tak. To jsme brzy zjistili, ale nebyl to důvod, proč nezačít z výcvikem tohoto pejska Bárta. Že je velice šikovný, jsme zjistili brzy, když jsme s ním cvičili stopování, obrany a poslušnost. Stopy a obrany měl nejraději, prostože při nich mohl rozvíjet svoje vrozené pudy.

Utekly asi tři roky a byla mi nabídnuta na výchovu první fena opravdu německého ovčáka. Její výchova probíhala podle očekávání chovatele a já jsem si mohl připsat další úspěšný bod ve výcviku psů.  Čas běžel dál a já jsem si pořídil belgického ovčáka - Malionois - z chovatelské stanice z Chotyně.  Jméno mého kamaráda je Bady. S mojí přítelkyní jsme společně Badyho připravili jak po výstavní tak po pracovní stránce. Na výstavách dosáhl několika ocenění jako Český šampión, Slovenský a Polský šampión a poté následoval Inter šampión.

Badyho výsledky ve sportovní kynologii byly více než uspokojivé. Zkoušky jsme složili SCHH 3, IPO 3  a ZV3,  což je ve sportovní kynologii maximum, kterého můžete dosáhnout. A potom jsme začali závodit. Několikrát jsme se účastnili mistrovství republiky belgických ovčáků a mistrovství IPO. Badymu je dnes již 11 let a je stále ve výborné fyzické formě.

Pak přišel další přírůstek do naší rodiny jménem Benny,  je to také belgický ovčák - Malionois. Benny je mladý a velice šikovný pejsek, kterého jsem zatím připravil jen k několika zkouškám, které ale složil s výbornými výsledky. Dále Bennyho pravidelně a důsledně připravuji k dalším zkouškám a při jeho přípravě používám metodiky bez psychického nátlaku. Raduji se z jeho pokroků a věřím, že se budeme moci těšit z jeho dalších úspěchů.

Během své činnosti jsem se zúčastnil výběrových závodů a mistrovství republiky.

Zabývám se výcvikem psů všech plemen,  problémy v chování získaných při špatné výchově. Téměř 5 let jsem pracoval v psí škole, kde jsem se velice aktivně věnoval narovnávání  vztahů mezi majitelem a psem. Problémy bývají často způsobeny špatnými a velice rychlými signály, také nedůsledností ve výcviku.

Již delší dobu se věnuji,  jak jsem již uvedl, metodice bez psychického nátlaku. Cvičitel, který nechce poznávat nové metody, tím tak neomezuje pouze svůj osobní růst, ale i růst a úspěšnost svého psa.